UWAGA TA STRONA UŻYWA COOKIES!
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić
ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
Portal Psychologiczny - Feng shui i porządki

 

Psychologią zainteresowałam się za sprawą splotu raczej przypadkowych wydarzeń. Tak mnie to jednak wciągnęło, że skończyłam studia na tym kierunku. Od początku najbardziej fascynowała mnie psychologia biznesu i psychologia społeczna, ze względu na bardzo praktyczne możliwości zastosowania ich zasad w codziennym życiu. Po jakimś czasie, pomyślałam, że przyjemnie było by dzielić się swoją wiedzą z innymi. Tak powstała idea, której realizacją jest niniejszy portal psychologiczny. Portal to ozdobne wejście, brama do pałacu lub katedry. Niech ten portal psychologiczny stanie się wejściem do fascynującego świata dyscypliny jaką jest psychologia. Portal psychologiczny to miejsce, gdzie możesz zapoznać się z wiedzą ściśle naukową czyli mechanizmami postępowania ludzi, potwierdzonymi badaniami. W portalu psychologicznym znajdziesz również artykuły z pogranicza nauki - o zasadach feng shui czy numerologii. Dlaczego ludzie zachowują się w ten a nie inny sposób, jak sobie radzić w różnych sytuacjach życiowych, o tym dowiesz się z publikacji, jakie oferuje Ci portal psychologiczny. Mam nadzieję, że portal psychologiczny stanie się codzienną miłą i pożyteczną lekturą dla wszystkich, którzy interesują się tą dziedziną.
Feng shui i porządkiMoja mama zawsze powtarzała: "posprzątaj swój pokój, nie rozumiem jak możesz się uczyć w takim bałaganie!" Ja byłam zdania, że odrobina twórczego nieładu jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
Jednocześnie mama uwielbia chomikować wszystko, co potrzebne i niepotrzebne w pawlaczach, piwnicy i w wielkiej tajemniczej szafie, z której nie pozwala nikomu nic wyrzucać. Zawsze interesowało mnie jak taki tylko pozorny "porządek" wpływa na harmonię w domu.
Oto odpowiedź według feng shui:
Kiedy zbieramy "śmieci" w domu, wpływają one na nas negatywnie. Przedmioty przez nas nieużywane powodują, że energia zamiera, a stagnacja wpływa na nasze życie. Dochodzi w końcu do tego, że nawet nie mamy siły sprzątnąć tych rzeczy.

Feng shui i porządki

Znam osoby, które po przeczytaniu danej książki od razu sprzedają ją na aukcji internetowej.
Inne jednak, tak jak moja mama i wielu jej przyjaciół, wychodzi z założenia, że wiele rzeczy niepotrzebnych w danym momencie, przyda się z pewnością w przyszłości. Dlatego warto je gromadzić. Mamę tłumaczy historia: dorastała w latach, gdy nie można było ot tak wyjść do sklepu i kupić to czego się potrzebuje. Obecnie jednak nic nas nie tłumaczy, po prostu nie musimy robić nadmiernych zapasów.

Feng shui i porządki

Gdy wreszcie przekonasz się do zrobienia generalnych porządków, czyniąc to, zadaj sobie następujące pytania:

Czy lubię daną rzecz?

Zostawiaj tylko to co lubisz i co ci się podoba. Sam fakt, że ktoś ci daną rzecz podarował.nie jest dostatecznym powodem do trzymania jej w domu (oczywiście nie zapominaj wziąć pod uwagę uczuć obdarowującego). Otaczanie się rzeczami, które się lubi, które się podobają stwarza dobrą energię w domu.

Jaką energię ma dany przedmiot, jakie wzbudza we mnie uczucia?

Niektóre przedmioty niosą za sobą negatywną energię, ponieważ przywołują negatywne skojarzenia. Takich rzeczy powinno się pozbywać, można je wyrzucić lub sprzedać. W domu otaczajmy się przedmiotami, które przypominają tylko miłe chwile.
Sprzątnięcie rzeczy, które powodują w nas smutek i niepokój pomoże stworzyć harmonię i spokój w mieszkaniu. Nie ma sensu chować ich po kątach, ponieważ ich energia i tak na nas działa. Otaczając się rzeczami, które nas cieszą, poprawiamy sobie humor.

Czy tego potrzebuję?

Aby rozpocząć porządki, które czasem są trudną pracą, warto ułatwić ją sobie przez pogrupowanie rzeczy w kartony: w jeden wkładamy przedmioty przeznaczone do oddania, drugi posłuży jako "przechowalnia". Zgromadzimy w nim rzeczy, które zostawimy jeszcze "na próbę" w domu przez pół roku - jeśli po tym czasie nie zajrzymy do tego kartonu, można się ich także pozbyć. Przeglądając rzeczy po jednej, można łatwiej zastanawiać się czy faktycznie są one nam potrzebne.

Feng shui i porządki

Kiedy w naszym domu panuje porządek, nie ma miejsca na chaos i stagnację.
Na koniec jeszcze jedna wskazówka praktyczna:
Jeśli chcesz poznać kogoś nowego, kto stanie się dla ciebie ważny lub chcesz na nowo się zakochać, robiąc porządek w swoich starych rzeczach, symbolicznie robisz miejsce w swoim życiu i domu dla kogoś drugiego.

Inne Publikacje:

Psychologia Kobiety
Psychologia Motywacji afiliacja społeczna
Testy Psychologiczne
Feng Shui w sypialni
Numerologia
Rzucanie palenia
Psychologia - prokrastynacja
Psychologia reklamy
Test zmiany
Jak spędzić udane wakacje
Feng shui i porządki
Test zwierzęta
Jak sobie radzić - perfekcjonizm
Zakochanie przez przypadek?
Testy psychologiczne 2
Test Kontrola
Psychologia - atrakcyjność fizyczna
Test Czy wierzysz w pecha
Manipulacja w sklepach
Manipulacja w sklepach 2
Test Manipulacja w sklepach
Manipulacja w sklepach odziezowych
Test Perfekcjonizm
Test Indywidualizm