UWAGA TA STRONA UŻYWA COOKIES!
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić
ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
Portal Psychologiczny - Feng Shui w sypialni

 

Psychologią zainteresowałam się za sprawą splotu raczej przypadkowych wydarzeń. Tak mnie to jednak wciągnęło, że skończyłam studia na tym kierunku. Od początku najbardziej fascynowała mnie psychologia biznesu i psychologia społeczna, ze względu na bardzo praktyczne możliwości zastosowania ich zasad w codziennym życiu. Po jakimś czasie, pomyślałam, że przyjemnie było by dzielić się swoją wiedzą z innymi. Tak powstała idea, której realizacją jest niniejszy portal psychologiczny. Portal to ozdobne wejście, brama do pałacu lub katedry. Niech ten portal psychologiczny stanie się wejściem do fascynującego świata dyscypliny jaką jest psychologia. Portal psychologiczny to miejsce, gdzie możesz zapoznać się z wiedzą ściśle naukową czyli mechanizmami postępowania ludzi, potwierdzonymi badaniami. W portalu psychologicznym znajdziesz również artykuły z pogranicza nauki - o zasadach feng shui czy numerologii. Dlaczego ludzie zachowują się w ten a nie inny sposób, jak sobie radzić w różnych sytuacjach życiowych, o tym dowiesz się z publikacji, jakie oferuje Ci portal psychologiczny. Mam nadzieję, że portal psychologiczny stanie się codzienną miłą i pożyteczną lekturą dla wszystkich, którzy interesują się tą dziedziną.
FENG SHUI W SYPIALNIFeng shui to chińska tradycja aranżacji przestrzeni, której główną zasadą jest dążenie do harmonii z naturalnym środowiskiem. W niniejszym artykule opiszę, w jaki sposób urządzić swoją sypialnię, aby była zgodna z zasadami feng shui. Stosowanie się do poniższych wskazówek, poprawi Twoje samopoczucie - będziesz lepiej odpoczywał i smaczniej spał. Sypialnia wiąże się również z miłością, dzięki feng shui możesz nadać rumieńców swojemu życiu uczuciowemu.

Feng shui w sypialni - kolory

Zacznijmy od kolorów. Aranżując sypialnię, na ściany powinniśmy wybrać jeden z kolorów ziemi. Najkorzystniejsze według feng shui barwy to: kawa z mlekiem, beż, piaskowy, ale także lila, łagodny odcień niebieskiego czy zielonego. Tapety o dużym wzorze, w krzykliwych barwach są niewskazane, ponieważ sprawią, że pokój nie będzie nasycony spokojem - a spokój w sypialni to warunek dobrego snu. Chcąc wzmocnić siłę uczuć, umieśćmy w pokoju detale w odcieniach różu lub czerwieni.

Feng shui w sypialni - lustra

Wieszanie lustra w pokoju, w którym śpimy nie będzie korzystne dla naszego
wypoczynku. Odbijając w swojej tafli sprzęty, wprawiają energię w ruch i nie
pomagają się uspokoić. Szczególnie niewskazane według feng shui jest
umieszczanie lustra w miejscu drzwi garderoby, a takie rozwiązania coraz
częściej widujemy w polskich mieszkaniach. Jeśli zdecydowaliśmy się na taką
szafę i w dodatku stoi ona w taki sposób, że wbudowane w niej lustro odbija
sylwetki śpiących w łóżku osób, postępując z zasadami feng shui, najlepiej
zrobimy zasłaniając lustro na noc, np parawanem czy tkaniną.

Feng shui w sypialni - ustawienie łóżka

Generalną zasadą w ustawieniu łóżka jest to, że powinno ono stać wezgłowiem pod ścianą. Wskazane są także szafki nocne po obu stronach miejsca naszego spania, bowiem dają one stabilność. Feng shui zwraca uwagę na szkodliwy wpływ spania w tzw. ciągu energetycznym. Jest to miejsce bezpośrednio pomiędzy drzwiami a oknem. Aby zbytnio nie komplikować opisu - chodzi o miejsca, na drodze których powstaje przeciąg. Nie będziemy dobrze się wysypiać, jeśli położymy się głową w stronę drzwi lub postawimy łóżko prostopadle do okna. Jeśli mieszkamy na poddaszu, nie stawiajmy łóżka pod oknem dachowym. Uważajmy na to, aby linia kantów mebli nie przechodziła na wysokości naszej poduszki. Czyli gdy położymy się na łóżku, nie powinniśmy widzieć skierowanych w naszą stronę rożnych krawędzi szafy czy stolika. Feng shui zaleca, aby unikać wieszania ciężkich przedmiotów nad głową - np. półki z książkami, czy obrazów w masywnych ramach - może to powodować podświadomą obawę, że coś nam spadnie na głowę w czasie snu.

Feng shui w sypialni - sypialnia na poddaszu

Gdy nasza sypialnia mieści się na poddaszu, nie ustawiajmy łóżka pod skośnym dachem. A już pod żadnym pozorem nie w taki sposób, aby najniższa wysokość dachu znajdowała się tuż nad naszą głową. Jeśli jesteśmy zmuszeni układem mieszkania do ustawienia łóżka pod skośnym dachem, feng shui radzi, aby zneutralizować to lampką z kloszem skierowanym w górę lub rysunkiem z motywem ruchu w górę, przedstawiającym np. lecące ptaki, startującą rakietę, unoszący się balon. Pomoże tu także roślina rosnąca strzeliście w górę.

Feng shui w sypialni - przedmioty, które nie powinny tam się
znaleźć


Aby zagwarantować sobie dobry sen, powinniśmy unikać pozostawiania w sypialni przedmiotów, które kojarzą się nam z pracą. Praca zawodowa zwykle wiąże się ze stresem, a dokumenty czy laptop mogą wywołać podświadomie niepokój. Aranżując przestrzeń zgodnie z feng shui nie znajdziemy w sypialni miejsca na telewizor czy komputer. Jeśli nie jest to możliwe, antidotum może być ustawienie blisko tego rodzaju sprzętu rośliny doniczkowej lub przysłonięcie go na czas snu zasłonką czy parawanem. Pamiętajmy jednak, że jest to duży kompromis.

Feng shui w sypialni - ożywienie sfery związku

Aby wzmocnić trwałość istniejącego związku lub wspierać możliwość jego
zawarcia, można ustawić w mieszkaniu symbole wyrażające podwójność - dwa
świeczniki, dwie takie same rośliny doniczkowe. Przedmiotami wspomagającymi
miłość nie muszą być typowe aniołki. Zastanów się, co Tobie osobiście
najbardziej kojarzy się z tym uczuciem. Dla małżeństwa może to być zdjęcie ze
ślubu w pięknej ramie. Uczuciu sprzyjają także obrazy przedstawiające pary.
Łabędzie mogą posłużyć jako symbol wiecznej miłości, bowiem łączą się w pary na
całe życie. W tradycji chińskiej, za taki symbol przyjmuje się kaczki. Kolor
czerwony wprowadzi w twoje życie więcej pasji i namiętności, ale używaj go w
umiarkowanej dozie. Różowy może także pomóc w obudzeniu romantyzmu w związku.

Stosując się do powyższych zaleceń sztuki feng shui w sypialni, poprzez
harmonijne ustawienie przedmiotów w domu, możemy spodziewać się większej
harmonii w naszym życiu.

Inne Publikacje:

Psychologia Kobiety
Psychologia Motywacji afiliacja społeczna
Testy Psychologiczne
Feng Shui w sypialni
Numerologia
Rzucanie palenia
Psychologia - prokrastynacja
Psychologia reklamy
Test zmiany
Jak spędzić udane wakacje
Feng shui i porządki
Test zwierzęta
Jak sobie radzić - perfekcjonizm
Zakochanie przez przypadek?
Testy psychologiczne 2
Test Kontrola
Psychologia - atrakcyjność fizyczna
Test Czy wierzysz w pecha
Manipulacja w sklepach
Manipulacja w sklepach 2
Test Manipulacja w sklepach
Manipulacja w sklepach odziezowych
Test Perfekcjonizm
Test Indywidualizm